Коул Томас Алън обвинил Тръмп в "предателство" и "сексуално посегателство" преди нападението

27 Април, 2026 04:52, обновена 27 Април, 2026 06:40 1 787 5

  • коул томас алън-
  • тръмп-
  • стрелба-
  • обвинения-
  • президент

Арестуваният за стрелбата във Вашингтон призна, че е искал да атакува служители от администрацията на президента

Коул Томас Алън обвинил Тръмп в "предателство" и "сексуално посегателство" преди нападението - 1
Снимка: YouTube

Още преди стрелбата на гала вечерята на Тръмп, полицията е получила предупреждение за предстояща атака, съобщи CNN.

Нападателят е написал манифест, в който „ясно е заявил, че иска да атакува служители на администрацията“. Той е изпратил манифеста на своите роднини, които от своя страна са го предали на полицията. Според съобщенията, братът на нападателя е предупредил полицията за заплахата няколко минути преди инцидента. Той обаче се е свързал с полицейското управление на Ню Лондон в Кънектикът, а не с полицейското управление на Вашингтон, окръг Колумбия, където се е провеждало събитието.

Полицейското управление на Ню Лондон е отказало коментар, но е заявило, че ще публикува изявление по-късно.

След стрелбата сестрата на заподозрения е казала на органите на реда, че брат ѝ е склонен да прави радикални изявления, а реториката му е била за план „да направи нещо“. Според нея брат ѝ редовно е посещавал стрелбище за стрелба по мишена, бил е член на група, наречена „The Wide Awakes“, и преди това е участвал в протести срещу Тръмп.

Според CNN, заподозреният се е самоопределил в манифеста като „Доброжелателен федерален убиец“. В документа се отбелязва също, че той не е целял правоохранителните органи, а само служители на администрацията на Тръмп.

В манифеста Коул Томас Алън (31 г.) нарича Доналд Тръмп „предател“ и прави препратки към обвинения в сексуално посегателство.

Той твърди, че действията му са в съответствие с християнския морал, като заявява, че „да обърнеш и другата буза, когато някой друг е потиснат, не е християнско поведение, а съучастие в престъпленията на потисника“.

Неговите мотиви изразяват гняв срещу политиките на администрацията, включително действията на федералното правителство срещу предполагаеми лодки с наркотици в Тихия океан.

В манифеста си той уточнява, че гостите на хотела и служителите не са негови цели, а агентите на Тайните служби трябва да бъдат атакувани само ако е необходимо и по възможност по несмъртоносен начин.


Поставете оценка:
Оценка 4.3 от 8 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Наемник

    11 0 Отговор
    Аматьорска работа.
  • 2 К.О.Т.а.р.А.К 🐱

    11 3 Отговор
    Ама обичат го тоя Тръмп и това си е.
  • 3 Жител на Евротериторията “България”

    19 1 Отговор
    Доналд Тръмп е просто човек, който прави всичко, изисквано от еврейските лобита в САЩ. Тоест, той си е един безскрупулен убиец, агресор и държавен терорист, слуга на ционистите.
  • 4 Последния Софиянец

    1 0 Отговор
    Като гледам на снимката гол по корем май са му посегнали.
  • 5 Абсурдистан

    1 0 Отговор
    Пълен провал на тайните служби!